RB750UP Налаштування І Тест POE

У цій статті перевіримо на що здатна новинка MikroTik RB750UP, налаштуємо порти та проведемо тест на максимальну кількість підключених пристроїв з живлення POE. Отже, почнемо. Відкриваємо коробку і перед нами власною персоною RB750UP та блок живленн 24V 1.6A (100-240V~50\60Hz):

RB750up Mikrotik

Даний пристрій за технічними параметрами ідентичний своєму предку RB750 MikrotikНО є особливість. Головними перевагами комутатора є порти RB 750 up - 4шт. Ethernet по яким можна запитувати інші пристрої використовуючи технологію POE і плюс 1шт. USB порт. Дане рішення давно чекали на ринку ІТ, так як воно дозволить позбутися купи проводів і централізує кілька пристроїв відразу. А USB порт дозволить використовувати USB модеми для подачі інтернету у важкодоступних місцях. У всіх просунутих ІТшників відразу виникли питання "Скільки ж насправді здатний запитати Mikrotik RB 750up?!", "Чи зможе адаптер живлення, який всього 24V 1.6A, запитати одночасно 4 пристрої?!". Нам теж стало цікаво і ми вирішили перевірити.

ПОЧНЕМО ТЕСТ RB750 UP:

Вирішили розпочати з бездротового обладнання, довго не шукали взяли Ubiquiti Nanostation2 - вимагає 12V 1AПідключаємо точку доступу і..нічого..живлення не пішло..відразу зрозуміли у чому справа. Заходимо на наш Мікротик та у розділі Interface -> закладка General включаємо подачу живлення РОЕ: rb750up_poe

Ура, живлення пішло. Далі заходимо на точку і підключаємося в режимі Station до точки доступа, що роздає. Коннект минув, пакети пішли. Але на цьому ми не зупинилися, одного пристрою мало. Підключаємо другу точку Nanostation2 UBNT до RB750UP.Коннектимемся в режимі Station до роздаючої точки доступа - пакети пішли:

rb750up_NS2

Спроба підключити і налаштувати чергову Nano station 2 виявилася провальною. Після підключення точки пінги зникли і зайти на будь-яку з трьох точок стало неможливо. Впринципі чого і слід було очікувати, тому що, не для продукції Ubiquiti була розроблена дана модель Mikrotik.

Підсумок по бездротовому обладнанню - максимально можливо підключити всього лише 2 точки доступу Ubiquiti в активному режимі роботи. На інші вільні порти легко можна підключити будь-який роутер або маршрутизатор Mikrotik. Що можна сказати про під'єднання і подачі живлення до маршрутизаторів, роутерів та комутаторів - RB750UP Mikrotik легко впорається з цим завданням (на прикладі тесту з кількох RB411AH Mikrotik з Minipci картами R52n). Тільки не варто забувати, що порти у RB750UP 100мб і підключати можна пристрої тільки зі 100мб портами.

Наш вердикт - Mikrotik RB750up дуже потрібний і корисний маршрутизатор, який на даний момент майже не має аналогів. Маршрутизатор RB750up стане корисним, як для великих провайдерів так і для малих мереж.

Діліться практикою використання і RB750up відгуки допоможуть користувачам-початківцям .

Допомога в налаштуванні RouterOS Mikrotik - Далі =>

-DIN-