Оптичний кабель

Оптичний кабель — складається з нитки (з оптично-прозорого матеріалу), яка здійснює перенесення світла в собі за допомогою повного відображення всередині.

Волоконна оптика — відноситься до розділу прикладної науки та машинобудування, де описуються такі волокна. Кабелі на основі оптичних волокон застосовуються у волоконно-оптичному зв'язку, дозволяючи передавати інформацію на великі дистанції з високою швидкістю передачі інформації, ніж в електронних засобах зв'язку. У деяких випадках вони застосовуються у створенні датчиків.

Головне застосування оптичного волокна відбувається як середовище передачі на волоконно-оптичних телекомунікаційних мережах різних рівнів: від міжконтинентальних магістралей до - домашніх комп'ютерних мереж. Застосовуються оптичні волокна для ліній зв'язку тому, що оптичне волокно забезпечить найвищу захищеність від нелегального доступу, має низьке загасання сигналу при передачі даних на великих дистанціях і є можливість оперувати з дуже високими швидкостями передачі.